Manisa YDS Özel Ders

Manisa Özel Ders tamam yurtdışı tecrübesi olan uzman kadrosuyla Manisa’nın en iyi YDS eğitimi veren ekibidir. Manisa Özel Ders olarak YDS özel derslerimiz başta okuma ve anlamaya yöneliktir. Çünkü ÖSYM sorularının yaklaşık %80-85 ‘ini bu tarzda sormaktadır. Ayrıca dil bilgisi (grammer) dersleri de yapılmaktadır.

Manisa Özel ders ekibi olarak YDS özel ders talep eden adaylara öncelikle bir seviye belirleme sınavı yapmaktayız. Bunun akabinde eksik olduğu noktalar doğrultusunda bir ders programı oluşturarak bir an önce eksik noktalar tamamlanır ve ardından sürekli sorular ve denemeler çözülerek sınav sistemi doğrultusunda çalışmalar yapılır. 

YDS Nedir? e-YDS Nedir?

ÖSYM tarafından yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı YDS merkezi bir sınav olup söz konusu sınav yılda 2 kez yapılmaktadır. 2018 yılından itibaren YDS’nin yılda 3 kez yapılması planlanmaktadır. Şu anda YDS 5 dilde yapılmakta olup bunlar; Arapça, İngilizce, Fransızca, Almanca ve Rusça’dır.

ÖSYM artık son yıllarda e-YDS yani Elektronik ortamda Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı yapmaya başlamıştır. Söz konusu sınavın geçerlilik koşulları YDS ile aynı olmakla birlikte yılda 12 kez yapılmaktadır. Başka bir deyişle her ay e-YDS ÖSYM tarafından yapılmaktadır. Ancak e-YDS merkezi şu an için sadece İstanbul, Ankara ve İzmir’de bulunmaktadır.

Sınavda genel olarak kelime bilgisi, çeviri, okuduğunu anlama ve dil bilgisinden toplamda 80 soru sorulmak ve adaylara 180 dakika süre verilmektedir.

YDS Neden Gerekli?

Eğer bir kamu kurumunda çalışıyor ve dil tazminatı almak istiyorsanız YDS’ye girmek zorundasınız. Bununla beraber doktora, doçentlik veya bazı özel kurum ve kuruluşlarda YDS veya uluslararası geçerliliği olan sınavlardan birini talep etmektedir.

Ayrıca KPSS’de A grubu kadrolara girmek istiyorsanız da YDS’den belli bir puan almalısınız. Çünkü sınavda puan hesaplamasında YDS’de değerlendirilmekte ve eğer sınava girmediyseniz ilgili puan türleri hesaplanmamaktadır.

YDS’de Hangi Konular Çıkmaktadır?

YDS’de Çıkan Soruların Konulara Göre Dağılımı

SORU TÜRÜ

SORU SAYISI

Vocabulary (Kelime Bilgisi)

5

Grammar (Dil bilgisi)

10

Cloze Test

10

Sentence Completion (Cümle Tamamlama)

10

İngilizce-Türkçe Çeviri

3

Türkçe-İngilizce Çeviri

3

Reading Comprehension (Okuma Parçaları)

20

Dialog (Diyalog Tamamlama)

5

Restatement (Anlamca En Yakın Cümleyi Bulma)

4

Paragraph Completion (Paragraf Tamamlama)

4

Irrelevant Sentence (Anlam Bütünlüğünü Bozan Cümle)

5

 

YDS özel ders, YDS kursu, Manisa’nın en iyi YDS kursu, YDS kursu Manisa, YDS özel ders Manisa, Manisa YDS özel ders, İngilizce özel ders, İngilizce kursu, YDS ne zaman, YDS konuları nelerdir? YDS’de hangi konular çıkmaktadır? YDS soru dağılımı, YDS’de Çıkan Soruların Konulara Göre Dağılımı, YDS Neden Gerekli?YDS Nedir? e-YDS Nedir?