05/12/2021

TOLC-E

Tolc-e sınavı Veterinerlik, Ekonomi, İşletme, Ekonomi, Hukuk Fakültelerine
başvurmak isteyen öğrencileriin girmesi i gereken sınavdır. 

13 Mantık

13 Matematik

10 Sözel Okuma ve Anlama Olmak üzere 36 sorudur.

tolce, tolc exam, bocconi, italy university, tolc entrance exam

TOLC EXAMS

Test On Line Cisia , TOLC,  Lisans ve Yüksek Lisans eğitimini  İtalya Üniversiteleri’nde almak isteyen öğrencilerin girmesi  gereken Online Sınavdır. TOLC sınav sonuçları ile 50’nin üzerinde İtalyan Devlet Üniversitesi’ne başvurmak mümkündür. Sınav CISIA isimli Üniversiteler Arası Ortak Kuruluş tarafından hazırlanmakta olup belirli tarihlerde gerçekleştirilmektedir.

TOLC şu an için İngilizce içerikli olarak 3 farklı sınav türünde yapılmaktadır. Öğrenciler İtalya’da öğrenim görmek istedikleri bölüme göre ilgili TOLC sınavına girmelidirler.

Sınav sonuçları sınavın hemen bitiminde açıklanmakta olup sınav sonuçları ile birlikte üniversitelere başvurular yapılabilmektedir. Her üniversite başvuranlar arasında sıralama yaparak öğrencileri kabul etmektedir.

CISIA kuruluşu sadece TOLC sınavını yapmakta olup Üniversite bölümlerine başvurular her üniversitenin kendi sayfasından yapılmaktadır. Bu sebeple sınavdan sonuçlarının alınmasının ardından üniversite başvurularını takip etmek çok önemlidir.

Tüm TOLC sınavlarında sorular eşit (1) puana sahip olup, yanlış cevaplar (0.25)  cezalandırılmaktadır.

TOLC-E:

Veterinerlik, Ekonomi, İşletme, Ekonomi, Hukuk Fakültelerine
başvurmak isteyen öğrencileriin girmesi i gereken sınavdır. 13 Mantık, 13
Matematik, 10 Sözel Okuma ve Anlama Olmak üzere 36 sorudur.

TOLC- F:

Eczacılık, Kimya bölümlerine başvurmak isteyen öğrencilerin
girmesi gereken sınavdır. 15 biyoloji, 15 Kimya, 7 Matematik, 7 Fizik, 6 Logic
olmak üzere 50 sorudan oluşmaktadır.

 

Neden TOLC Özel Ders?

Eğitim hayatlarını İtalya’da devam etmek isteyenlerin başvurduğu bir sınav olan TOLC önemli bir aşamadır. Bu aşamada TOLC özel ders takviyesi yükünüzü hafifletecektir.

TOLC’ da her ne kadar 3 veya 4 alandan sınava girilse de söz konusu alanlardaki konuları derinlemesine analiz etmekte ve bilmekte çok büyük fayda bulunmaktadır.

Özellikle TOLC sınavlarının içeriğinde bulunan LOGIC bölümü Türkiye Eğitim Müfredatında olmadığı için, sınava giren öğrenciler için çok zor geçmektedir.

 

Manisa Özel Dersin TOLC hocalarının tamamı Boğaziçi Üniversitesi mezunu olup alanında oldukça uzman hocalardır.

Geç kalmadan siz de TOLC özel ders için Manisa Özel Ders ekibini arayın. Tolc ozel ders, Tolc ders,tols soruları, tolc exam, tolc i sınavi, tolc logic , tolc matematik, tolc exam, tolc math questions