Matematik Özel Ders

Ülkemiz eğitim sisteminin sürekli değişmesi sebebiyle veliler ve öğrenciler genel olarak takviye kurs arayışına ihtiyaç duyarlar. Aranılan bu kursların başında matematik kursu gelmektedir. Bunun en temel sebebi ilkokulda başlayan matematiğin zor olduğuna dair kabullenilmiş çaresizlik halimizdir. Bugün herhangi bir öğrenciye derslerle alakalı soru sorduğumuzda “matematik dersi zor ya” cevabını almamız kuvvetle muhtemeldir. Buradaki en belirgin yanlış eğitim sistemimizin öğrencilere matematiği sevdirecek seviyede olmamasından kaynaklanmaktadır. Bu yanlışları aşağıdaki gibi sıralamaya devam edebiliriz.

  • Okul farklılıkları
  • Öğrencilerin seviye farkları
  • Kalabalık sınıf ortamları
  • Velilerin zamanında müdahale edememesi veya etmemesi
  • Sık değişen müfredatlar

 

Hal böyle olunca matematik kursu aramaya başlayan velileri de anlamak gerekiyor. Bu durumla birlikte bazı velilerimizin temel eksikliğini dışarıda araması veya öğrencim zeki ama çalışmıyor gibi söylemlerde takviye ihtiyacını geciktirmesi olayı daha kronik hale getiriyor. Matematik kursu veya matematik özel ders arayışını zamanında fark edip takviye ihtiyacını gideren öğrencilerin gelecek sınıflardaki başarıları böylelikle daha kalıcı hale gelmiş oluyor.

Manisa Özel Ders ekibi olarak sizlere Okula takviye (Ara sınıflar için) TEOG, TYT, AYT, DGS, ALES, KPSS, matematik özel dersleri vermekteyiz. Milli eğitim bakanlığı ve ÖSYM’nin yapacağı sınavlara girecek öğrenciler ve okula takviye almak isteyen öğrenciler bizim ile çalışmanın farkını daha ilk derste göreceklerdir.

Manisa Özel Ders ekibi olarak klasik test tekniğini kullanmamakta öğrencilerin matematiksel düşünme tarzını geliştirmekte ve matematiği sıkıcı olmaktan kurtarıp eğlenceli hale getirmeye gayret göstermekteyiz.

Uzman ekibimizden eğitim alan öğrenciler, matematiği zorla ve sıkılarak değil, eğlenerek öğrenmektedir. Uzman kadromuz öğrencilere matematik özel derslerin yanında ayrıca öğrenci koçluğu da yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.