Makro İktisat Özel Ders

Macroeconomics Özel Ders

 

Ekonomi öğrencilerinin yanı sıra bir çok mühendislik bölümü ile işletme, maliye gibi iktisadi ve idari bilimler fakültesi öğrencilerinin üniversite hayatları boyunca ilk karşılaştıkları derslerden biridir makro iktisat dersi. Daha önce buna benzer bir ders herhangi bir lise veya orta öğrenimde verilmediği için her ne kadar başta öğrencileri zorlasa da içerdiği konular itibariyle günlük hayata değinen bir çok konunun bulunması dersi zevkle hale getirebiliyor.

Manisa Özel Ders kalitesi ile makro ekonomi bire bir özel ders konusunda hizmetinizdeyiz. Özel ders konusunda en az 5 yıllık deneyimli hocalar ile çalışmaktayız.

Boğaziçi Ekonomi mezunu ve bir özel şirkette ekonomik danışman olarak çalışan hocamız ile Manisa ve İzmir’in bütün semtlerinde ister evinizde isterseniz kütüphane ve kafede bire bir ders alabilirsiniz.

Makro iktisat özel dersi Manisa Özel Ders ayrıcalığı ile her seviyede verilmektedir. İster üniversitedeki derslerinizi anlamaya veya sınavlarını geçmeye yönelik ders alabilirken isterseniz KPSS’ye yönelik de bire bir makro iktisat dersleri alabilirsiniz.

Ayrıca açık öğretim fakültesinde okuyan arkadaşlarımız içinde dönem içi sınavlarına yönelik hızlandırılmış ders programlarımız mevcuttur.

Üniversiteye yönelik ders talebiniz ister Türkçe ister İngilizce olsun fark etmez. Çünkü Boğaziçi mezunu hocamız ister İngilizce olarak isterseniz Türkçe olarak ders anlatabilmektedir. Ayrıca bölümünüz İngilizce olsa bile terimler İngilizce ama ders anlatımı Türkçe olacak şekilde de özel ders anlatımı yapılmaktadır.

Makro İktisatta Yer Alan Konular Aşağıda Yer Almaktadır.

 1. Makroiktisat Teorisi ve Geleneksel Okullar;
 2. Milli Gelir Muhasebesi ve İlgili Kavramlar;
 3. Toplam Gelir ve Harcamalar Modeli;
 4. IS-LM Modeli: Açık & Kapalı Ekonomi;
 5. IS-LM Modelinde Para ve Maliye Politikası;
 6. AD-AS Modeli; Para ve Maliye Politikası: Kısa Dönem & Uzun Dönem;
 7. Phillips Eğrisi ve Okun Kanunu;
 8. Fiyat ve Ücret Yapışkanlığı,
 9. AS Eğrisinin Çıkarımı ve Alternatif Görüşler.
 10. Makroiktisadın Modern ve Geleneksel Okulları;
 11. Ekonomik Büyüme Modelleri,
 12. Büyüme Muhasebesi,
 13. Yakınsama & Politika Önermeleri;
 14. Politika Oluşturulması ve Uygulamasında Karşılaşılan Sorunlar & İlgili Temel Konular;
 15. Tüketim, Yatırım ve Tasarruf;
 16. Para Talebi, Para Arzı, Merkez Bankası ve Para Politikası;
 17. Maliye Politikası, Kamu Bütçe Kısıtı, Açıklar,
 18. Senyoraj ve Borçlar. Makro iktisat özel ders, makro ekonomi özel ders. Macroeconomics özel ders, cbü makro iktisat özel ders, cbü iktisat özel ders, Ege makro iktisat özel ders, Ege macroeconomics özel ders, makroenomi özel ders manisa, makro iktisat özel ders manisa, manisa makro iktisat özel ders, dokuz eylül makro iktisat özel ders, makro iktisata giriş özel ders. Yaşar macroeconomics özel ders, yasar macroeconomics özel ders, makro iktisat özel ders izmir, makro iktisat özel ders manisa.

Mikro iktisat özel dersini verdiğimiz üniversiteler

Celal Bayar Üniversitesi Özel Ders

CELal bayar

Yaşar

İzmir Ekonomi Üniversitesi Özel Ders

İzmir ekonomi

Ege Üniversitesi Özel Ders

Ege

Dokuz Eylül Üniversitesi Özel Ders

dokuz eylül

Katip Çelebi Üniversitesi Özel Ders

katip çelebi

İzmir Demokrasi Üniversitesi Özel Ders

izmir demokrasi

Açık Öğretim Fakültesi Özel Ders

Açık öğretim