Neden İlkokulda Özel Ders?

İlkokul eğitim öğretim hayatına başlamanın ve yeni bilgilerle tanışmanın ilk basamağıdır. Bu nedenle akademik olarak yanlış ya da eksik öğrenmelerin nokta atışıyla düzeltilmesi gereken en önemli basamaktır. Bu dönemde yapılan müdahaleler kaza anındaki bir kazazedeye yapılan ilk yardım gibidir. Psikolojik olarak da bu yaşlardaki başarısızlıklar çocuğun tüm yaşamında geri dönülmesi mümkün olmayan hasarlar bırakabilir. Çocuğun özgüveninin de gelişebilmesi için ilkokul döneminin başarılı geçmesi gerekir. Öğrenci için öğretmenin en önemli olduğu öğretim dönemi ilkokuldur. Öğretmenin herhangi bir olumsuz tavrı nedeniyle bazı dersleri sevmeyen ya da önyargı ile yaklaşan veya yine öğretmenin olumlu bir davranışı nedeniyle okula ve derse sıkı sıkıya bağlanan öğrenciler mevcuttur. Maalesef bazı öğrenciler bu konuda şanssız olabiliyorlar. Sınıfların kalabalıklığı, sınıfın fiziksel ortamının uygun olmayışı, öğretmenin mesleğini sevip sevmemesi hatta öğretmenin ve sınıf arkadaşlarının psikolojik durumları öğrencide eksik öğrenmelere ve başarısızlığa neden olmaktadır. Bunun gibi birçok sebep yüzünden özel ders ilkokul öğrencilerinin tüm hayatını etkileyebilecek bir konumda bulunmaktadır.

Bireysel farklılıkların okul ortamında dikkate alınamaması, özellikle kalabalık sınıflarda mümkün olmayacağı için bire bir eğitime ihtiyaç olacaktır. Özel dersle eksik alanların giderilmesi ve geliştirilmesi çoğunlukla mümkündür. Özel derse ilkokuldan başlamak çocuğun sonraki eğitim hayatına olumlu yansıyacaktır.

İlkokulda okuyan öğrenciler genellikle okul dersleriyle veya ödevleriyle ilgili yardıma ihtiyaç duymaktadır. Genellikle bu durumda anne babalar kendilerinin varsa büyük kardeşlerinin yardımının yeterli olduğu kanısındadır. Fakat yaşı küçük olan öğrencilerde öğretmen figürü çok önemli olduğu için çocuk karşısındakini ciddiye almayacak bazı zamanlarda dinlemeyecektir. Ya da ailelerin yoğun iş temposu, büyük kardeşlerin kendi çalışmaları yüzünden bu yardımlar eksik olmaktadır.  Ülkemizde her yıl değişen eğitim sistemi, sınav sitemlerini ailelerin takip etmeleri mümkün olmamaktadır. Yapılandırmacı eğitim modeline göre konuları anlatamamakta çocuğun öğrenmesini daha da zorlaştırmaktadır. Bazen yanlış öğrenilen bir şeyi değiştirmek sıfırdan öğretmekten daha zordur.

Doğru, zamanında ve profesyonelce yapılan müdahaleler gelecekte oluşabilecek sorunlara büyük ölçüde engel olacaktır. Bu nedenle alanında uzman bir öğretmenle aile, öğrenci ve öğretmen sacayağında çalışmalar yapılmalıdır.

İşini seven ve en önemlisi çocukları seven, onların fikirlerine saygı duyan, anne babanın değer yargılarına önem veren alanında uzman kadromuzla size ve değerli çocuklarınıza hizmet vermekteyiz.

Manisa Özel Ders olarak amacımız, İlkokul’da yer alan ders süreçlerinde öğrencilere akademik derstek vererek okulda ve sınavlarında başarılı olmalarını sağlamak ve okula uyum süreçlerini en kısa zamanda çözmektir. Ayrıca deneyimli sınıf öğretmenlerimiz çocuklara okumayı ve yazmayı öğrenmeleri konusunda oldukça yardımcı olmaktadırlar.

İlkokul özel ders, Manisa ilkokul özel ders, ilk okul özel ders, ilk okul özel ders manisa, ilkokul matematik özel ders, ilkokul türkçe özel ders, ilkokul fen bilgisi özel ders, ilkokul okuma özel ders, ilkokul ödev takibi, ilkokul hayat bilgisi özel ders, ilkokul okumayı sevdirme