Ekonometri Özel Ders

Econometrics Özel Ders

 

Ekonometri Özel Ders, öğrencilere en iyi hizmeti sunabilmek adına alanında uzman ve en az 9 yıllık özel ders deneyimi ve tamamı Boğaziçi Üniversitesi mezunu olan bir kadro ile verilmektedir.

Manisa Özel Ders olarak biz, öğrencilerin ekonometri dersini daha iyi anlayabilmelerini sağlamak ve dersin gerektirdiği analizleri yapabilmelerini sağlamak amacıyla alanımızdaki en yeni metotları kullanmaktayız.

Biz Manisa Özel Ders ekibi olarak sektördeki farkımızı hocalarımızın kalitesiyle atmaktayız. Ekonometri dersi öğrencilerin sayısal zekaya sahip olmalarını gerektiren bir derstir. Eğer öğrenci matematikle ilgili değilse ya da geçmişte matematik ile alakalı problemi varsa bu derste başarılı olamakta zorlanmaktadır. Ancak Manisa Özel Ders öğrencilere bu konunun çözümü konusunda yardımcı olmaktadır. Onlara başta temel düzeyde matematik ve istatistik anlatıldıktan sonra ekonometriye geçiş sağlanmaktadır.

Ekonometri özel dersi Manisa Özel Ders ayrıcalığı ile her seviyede verilmektedir. İster üniversitedeki derslerinizi anlamaya veya sınavlarını geçmeye yönelik ders alabilirken isterseniz KPSS’ye yönelik de özel ekonometri dersleri de alabilirsiniz.

Ayrıca açık öğretim fakültesinde okuyan arkadaşlarımız içinde dönem içi sınavlarına yönelik hızlandırılmış ekonometri ders programlarımız mevcuttur.

Üniversiteye yönelik ders talebiniz ister Türkçe ister İngilizce olsun fark etmez. Çünkü Boğaziçi mezunu hocalarımız ister İngilizce olarak isterseniz Türkçe olarak ders anlatabilmektedir. Ayrıca bölümünüz İngilizce olsa bile terimler İngilizce ama ders anlatımı Türkçe olacak şekilde de özel ders anlatımı yapılmaktadır.

Bire bir ekonometri özel ders öğretmenleri ile kısa zamanda çok fazla konu anlatılıp, anlaşılmayan konular 7/24 özel ders hocamıza whatsapp yoluyla sorabilirsiniz. Böylelikle anlaşılmayan konular hızlı bir şekilde açığa kavuşturulmuş olur.

Ekonometri özel dersi ile aşağıdaki kazanımlar elde edilir.

 • istatistiksel yöntemler kullanarak ekonomik ilişkileri modellemek,
 • Sınamak
 • Öngörüde bulunmak
 • Bilgisayar uygulamalarıyla verilerin toplanmak (Stata programı ile)
 • Analiz ve incelenmesi konularında deneyim kazandırmaktır.

Ekonometri dersinde genel olarak aşağıdaki konular yer almaktadır.

 1. Temel istatistik Kuramları;
 2. Basit Regresyon,
 3. Hipotez Sınamaları;
 4. Öngörü Analizi;
 5. Klasik Doğrusal Regresyon Modelinin Varsayımları;
 6. Determinasyon Katsayısı;
 7. Ölçek ve Ölçü Birimi Seçiminin Etkileri;
 8. Fonksiyonel Biçimler;
 9. Çoklu Regresyon Modelinde Tahmin ve Çıkarsama Sorunu ekonometri özel ders, ekonometri özel ders Manisa, Manisa ekonometri özel ders, cbü ekonometri özel ders, celal bayar ekonometri özel ders, Ege ekonometri özel ders, dokuz eylül ekonometri özel ders, yaşar ekonometri özel ders, açık öğretim ekonometri özel ders, ekonometri açık öğretim özel ders

ekonometri özel dersini verdiğimiz üniversiteler

Celal Bayar Üniversitesi Özel Ders

CELal bayar

Yaşar

İzmir Ekonomi Üniversitesi Özel Ders

İzmir ekonomi

Ege Üniversitesi Özel Ders

Ege

Dokuz Eylül Üniversitesi Özel Ders

dokuz eylül

Katip Çelebi Üniversitesi Özel Ders

katip çelebi

İzmir Demokrasi Üniversitesi Özel Ders

izmir demokrasi

Açık Öğretim Fakültesi Özel Ders

açık öğretim