DGS Özel Ders

 

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Nedir?

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) yılda bir kez Temmuz ayında yapılmakta olup 60 adet matematik sorusu 60 adet de Türkçe sorusu olmak üzere toplamda 120 soru sorulmaktadır. Sınav süresi ise 140 dakikadır. Son yıllarda üniversiteler DGS’den aldıkları öğrenci kontenjanında bir miktar düşüşe geçtikleri için sınavın önemi çok fazla artmıştır.

DGS ile yükseköğretim programlarına başvuracak adaylar açık öğretim ve meslek yüksekokulları gibi ön lisans programlarından mezun olmaları gerekmektedir. Bununla birlikte staj dışındaki son sınıfta olup mezuniyet şartlarını sağlayan adaylar da sınava başvurabilirler.

Neden DGS Özel Ders?

Eğitim hayatındaki tercihlerini bir adım öteye taşımak isteyenlerin başvurduğu bir sınav olan DGS önemli bir aşamadır. Bu aşamada DGS özel ders takviyesi yükünüzü hafifletecektir.

DGS’de her ne kadar 2 alandan sınava girilse de söz konusu alanlardaki konuları derinlemesine analiz etmekte ve bilmekte çok büyük fayda bulunmaktadır.

Manisa Özel Dersin DGS hocalarının tamamı Boğaziçi Üniversitesi mezunu olup alanında oldukça uzman hocalardır. Manisa özel dersin DGS özel ders konusunda en az 9 yıllık deneyimli ekibiyle DGS’ye hazırlanmak artık daha kolay.

DGS matematik özel ders ile sorulan 60 adet sorunun derinlemesine konu analizi yapılır. Sonrasında DGS’ye benzer bir seviye belirleme sınavı ile konu hakkındaki eksikleriniz tespit edilir ve ona uygun bir ders çalışma programı hazırlanır. Manisa Özel Ders ekibi kişiye özel ders programı çıkararak bu alanda Manisa’da öncü bir özel ders ekibi oluşturmuştur.

Söz konusu sistemin aynısı DGS Türkçe özel ders içinde oluşturulur. Böylelikle sınavın iki alanı da kapsam dâhiline alınır. Adayların bu sayede istenilen programa yerleşmesi sağlanır.

Geç kalmadan siz de DGS özel ders için Manisa Özel Ders ekibini arayın. Dgs özel ders, dgs kursu, manisanın en iyi dgs özel dersi, manisanın en iyi dgs kursu, dgs matematik özel ders, dgs türkçe özel ders. Dgs matematik özel ders manisa, manisa dgs özel ders