Birebir Özel Ders

Manisa Özel Ders kalitesi ile bire bir özel ders konusunda hizmetinizdeyiz. Özel ders konusunda en az 5 yıllık deneyimli hocalar ile çalışmaktayız.

Özellikle dershanelerin kapanması ile ortaya çıkan eğitim açığını kapatmak için bir sürü yeni etüt merkezleri kurulmuştur. Ancak bu etüt merkezlerinin çoğunda o ildeki üniversite öğrencileri çalıştırmaktadır. Manisa Özel Ders ayrıcalığıyla özel ders alanında en az 5 yıllık deneyimi olan ve üniversite mezunu hocalarımız çalışmaktadırlar.

Özel ders; öğrencinin bir derste veya konuda sınıf ortamında gerekli başarıyı veya performansı gösterememesi durumunda yapılan bire bir takviyedir. Sınıf ortamında anlatılan dersler genele hitap ettiği için bazı öğrencilere gereğinden basit,  bazılarına ise ağır gelebilmektedir. Bazı öğrencilerde ise belki basit bir ön bilgi, konunun kolaylıkla öğrenilmesini sağlamaktadır.

Sınıflarda veya kalabalık ortamlarda yapılan eğitimlerde toplum baskısı yada kalabalık psikolojisi sebebi ile öğrenciler çekingen kalabiliyor. Özel ders birebir olması sebebi ile bu tarz yaklaşımlardan uzak kalabilmektedir. Özel dersler özellikle ev ortamında yapılmaktadır. Ev ortamında öğrencilerin kendine güveni yüksektir. Bu şekilde eğitim gören öğrenciler korkularının eğitimlerine engel olmasının önüne geçmektedirler.

Özel dersi; zayıf öğrencinin alması gerekliliği yanlıştır. İyi veya çok iyi öğrenciler de özel ders takviyesi yapmalıdır. Çünkü 1 saatlik özel ders;  5-6 saatlik sınıf dersine bedeldir. Öğretmen, öğrenci ile beraber olduğunda onunla empati kurup, hangi tür çalışma metodu uygulanacağını net görür. Bunun yanı sıra gereksiz ve öğrencinin bildiği konuları hızlı geçip sorun tespit ettiği noktalara yoğunlaşabilir.

Özel dersin, öğrenciye sağladığı faydalar:

*Sistemli ders çalışma

*Sorumluluk duygusu

*Rahatlıkla soru sorabilme

*Kendine güven

*Derse olan ilginin artması

*Algının ve dikkatin artması

*Derse olan ön yargının azalması

*Yüksek başarı oranı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.